Tagi

Decoupage, poradniki, instrukcje z obrazkami, teoria i praktyka. Galeria, Biżuteria artystyczna. Gotowanie i malowanie. Przepisy kulinarne.

wtorek, 9 listopada 2010

Maska na Halloween, Andrzejki i karnawał.

Tworzenie z dziećmi. - Tu będę pokazywać różne sposoby na spędzenie popołudnia z dziećmi w jesienne i zimowe dni, kiedy pogoda nie pozwala wyjść na spacer.

Obie maski wykonane przez przedszkolaka - 5 latka. Jedna została wysłana więc do domu zrobiłyśmy sobie drugą.Maska wykonane przez 2,5 latka.Krótka instrukcja: Jak przygotować fajną maskę.

Na brystolu rysujemy wymyślony przez dziecko kształt. Wycinamy kontur i otwory na oczy. Pięciolatek poradzi sobie z nożyczkami sam. Przygotujmy dla dziecka farby albo kolorowy papier i klej. Malujemy! Zamiast papieru można użyć wycinanek z gazet. Kiedy całość wyschnie, wykonajmy dodatkowe dekoracje. Można używać co tylko wyobraźnia podpowiada albo to co jest pod ręką.  Kolorowe koraliki, cekiny, słomki, serwetki, waciki, wstążki. ryż, kaszę, herbatę....  
Dużo pracy ale efekt super. 


Malutka rada: W trakcie pracy nie przejmujmy się bałaganem. Na koniec wyciągamy odkurzacz. Życzę miłego popołudnia przy WSPÓLNYM TWORZENIU.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz